Słonecznie 19°C

Aktualności

W tym tygodniu CIS odśnieża

 

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w tym tygodniu będą się zajmować stanem chodników. Jak zawsze podajemy rejony, którymi w najbliższych dnia będzie się opiekować CIS.

Ponieważ nadeszły duże mrozy, CIS zajmie się głównie akcją ,,Zima''. W ramach akcji będą odśnieżane chodniki (a właściwie będzie z nich skuwany i usuwany lód), CIS  będzie też posypywać piaskiem najruchliwsze trasy ruchu pieszego i czyścić przejścia dla pieszych, a przy okazji zbierać śmieci z tych miejsc. W tym tygodniu rejon prac CIS to ulice: Gorzowska, Rutkowskiego, Sikorskiego, Wiosny Ludów, Cmentarna, Sportowa, KRN, Traugutta, Moniuszki, Świerczewskiego, Konopnickiej, Piaskowa, Strzelecka, Krasickiego, Ogrodowa, Starzyńskiego, I mają, Wojska Polskiego, centrum miasta oraz Plac Wolności.

Na zdjęciu: Uczestnicy CIS sukcesywnie usuwają lód z chodników i ulic (fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.