Słonecznie 19°C

Aktualności

Kolęda misyjna dla Madagaskaru

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich wraz z panią katechetką Lucyną Szczerbak wyruszyli z kolędą misyjną, aby wspomóc dzieci z Madagaskaru.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich należą do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci  i działają od wielu lat w Szkolnym Kole Misyjnym, wspierając  na różne sposoby misje. W tym roku pomimo dużego mrozu, trudnej wędrówki po śniegu ale z gorącymi sercami i radosną kolędą na ustach odwiedzali mieszkańców Nowin Wielkich. Podczas kolędowania dzieci składały życzenia noworoczne, przedstawiały krótkie jasełka misyjne i opowiadały o trudnej sytuacji  ich rówieśników z Madagaskaru. Za złożone ofiary dla Malgaszów, dzieci wręczały rodzinom pamiątkowe obrazki. Swoją postawą zarówno dzieci jak i mieszkańcy dali piękno świadectwo chrześcijańskiej solidarności  z tymi, którzy nie mają warunków do nauki, żyją w ogromnym ubóstwie i cierpią z powodu wielu chorób. Warto więc pomagać innym poświęcając swój czas, rezygnując z przyjemności wypoczynku i dzielić się choćby najmniejszą ofiarą.

(fot. ZE w Nowinach Wielkich)

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.