Lekki śnieg 0°C

Galeria - Zawody spiningowe w Świerkocinie

Zawody spiningowe w Świerkocinie

Mimo brzydkiej pogody, witniccy wędkarze spotkali się na ostatnich tegorocznych zawodach spinningowych. Wygrał, pierwszy raz od dawna, skarbnik koła PZW Piotr Roszczyński.

Dzięki dofinansowaniu przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego zadań publicznych realizowanych przez Polski Związek Wędkarski w Witnicy, wędkarze z naszej gminy wzbogacili się o sprzęt potrzebny do organizacji zawodów, m.in. pistolet hukowy (do sygnałów rozpoczęcia i zakończenia zawodów), wagi do ważenia ryb, siatki, stół z krzesłami oraz aparat fotograficzny. Sprzęt przeszedł ,,chrzest bojowy’’ w niedzielę 22 listopada, na zawodach spinningowych na Warcie w Świerkocinie. Zawody rozegrano tylko wśród seniorów, gdyż ze względu na zimno, do Świerkocina nie przyjechał żaden junior. W sumie wystartowało 24 zawodników. Wygrał skarbnik koła PZW i właściciel jedynego sklepu wędkarskiego w Witnicy, Piotr Roszczyński, który złowił ryby o łącznej wadze 1138 gram. Drugi był Ryszard Siudy (ryby o wadze 682 gram), a trzeci   Kamil Kuls (472 gram). Największą rybą dnia był okoń o wadze 516 gram, złowiony przez Piotra Roszczyńskiego. Na następne zawody witniccy wędkarze zapraszają wiosną.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.