Delikatna mgła 6°C

Galeria - Dzień Kobiet 2015

Dzień Kobiet 2015

Z okazji Dnia Kobiet spotkania integracyjne odbyły się w kilku miejscowościach naszej gminy.

Kwiaty, słodkie smakołyki i wspaniałe programy artystyczne – tak Panie z Nowin Wielkich obchodziły Dzień Kobiet. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Dariusz Jaworski, który wręczał Paniom kwiaty oraz Agnieszka Pundyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej. Burmistrz uczestniczył również w spotkaniu integracyjnym z okazji Dnia Kobiet w Kamieniu Wielkim. Imprezę w sali wiejskiej w Kamieniu Wielkim zorganizowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Wystąpił zespół ,,Ale-Babki" z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim, a imprezę poprowadził Mirosław Wąsowicz z MDK Witnica. Burmistrz Dariusz Jaworski wręczył kwiaty także Paniom z Kamienia Małego, które również zebrały się w świetlicy wiejskiej w dniu swojego święta. Natomiast Wiceburmistrz Przemysław Jocz uhonorował kwiatami Panie z Mosiny, które spotkały się na imprezie integracyjnej, również w świetlicy wiejskiej.

Z okazji Dnia Kobiet sobotni występ Kapeli Retro z Gorzowa ufundował Miejski Dom Kultury. Koncert odbył się w Hotelu Witnica, a w tym samym miejscu następnego dnia odbyła się impreza dla Pań organizowana przez Hotel. Do zabawy z romantycznym repertuarem przygrywał dwuosobowy zespół. W miniony weekend Panie nie mogły więc narzekać na brak atrakcji. Wszystkim kobietom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

 

 

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.