Delikatna mgła 6°C

Galeria - Senator Helena Hatka w Witnicy

Senator Helena Hatka w Witnicy

Burmistrz Dariusz Jaworski gościł w ub. tygodniu Senator Helenę Hatkę. Po dyżurze senatorskim dla mieszkańców, pani senator odwiedziła ciekawsze obiekty w Witnicy.

Pani Senator na dyżurze przyjmowała interesantów, a następnie wspólnie z Burmistrzem Dariuszem Jaworskim odwiedziła Regionalne Centrum Ratownictwa. Rozmach tej inwestycji zrobił na parlamentarzystce duże wrażenie. Oglądała też wspólnie z burmistrzem Browar w Witnicy i nowo otwarte Muzeum Browarnictwa. Na spotkaniu z prezesem Browaru Zdzisławem Czyrką senator obiecała wspierać inicjatywę rozbudowy muzeum. H. Hatka spotkała się też z młodzieżą Zespołu Szkół w Witnicy, gdzie poprowadziła tzw. lekcję obywatelską i odpowiadała na pytania uczniów. W rozmowie z Burmistrzem Dariuszem Jaworskim pani senator zadeklarowała poparcie dla inicjatyw inwestycyjnych witnickiego samorządu – To moja ulubiona gmina, zawsze z przyjemnością tu przyjeżdżam i chętnie będę wspierać działania waszej lokalnej społeczności, która moim zdaniem jest szczególnie aktywna – powiedziała H. Hatka.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.