Słonecznie 1°C

Galeria - Festiwal o Pluszowego Misia '2015

Festiwal o Pluszowego Misia '2015

Zespół ,,Rurarze’’ z Witnicy otrzymał nominację do wojewódzkiego przeglądu piosenki Pro Arte, a Trio Wokalne i Julia Rosiak zdobyli wyróżnienia w przeglądzie powiatowym. W konkursie wystąpiło ponad 60 wykonawców.7 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Witnicy, w ramach programu PRO ARTE 2015, odbyły się powiatowe eliminacje do Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki. Na scenie Witnickiego Domu Kultury wystąpiło ponad 60 młodych wokalistów. Dominowały utwory z bogatego zasobu konkursu muzycznego ,,Wygraj sukces’’, ale nie zabrakło też polskiej klasyki. Jury było wyczulone na piosenki obcojęzyczne i gdy ktoś śpiewał utwór po angielsku, musiał dodatkowo zaprezentować piosenkę z polskim tekstem.
Przesłuchania muzyczne trwały ponad cztery godziny. Rada artystyczna w składzie: Zbigniew Adamczak (RCAK Zielona Góra), Andrzej Beń oraz Jerzy Nowicki (Gorzów Wlkp.), po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, przyznała nominacje do prezentacji wojewódzkich LDzFP w Międzyrzeczu dla Mileny Ruckiej i Weroniki Lewandowskiej z Jenina oraz Wiktorii Rozalik z Kostrzyna. Nominację otrzymał również Harcerski Zespół „RURARZE” z Witnicy, a wyróżnienie zdobyło Trio Wokalne (Laura Drobik, Dawid Kobos, Agnieszka Żejmo) z Miejskiego Domu Kultury.
W ramach Przeglądu odbył się również Festiwal „O PLUSZOWEGO MISIA”. Najlepsi soliści otrzymali tradycyjnie pluszowe misie, ufundowane przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego i dyrektora MDK w Witnicy Władysława Ryla. Duże Misie otrzymały: Weronika Pieczykolan z Kostrzyna i Oliwia Królikowska z Bogdańca, Średnie Misie: Julia Rosiak z Witnicy i Julia Kozioł z Kostrzyna, a Małe Misie powędrowały do Amelii Januszkiewicz z Kostrzyna oraz Wiktora Sinkowskiego z Jenina.
Do Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w Sulechowie rada artystyczna nominowała: Kingę Nowak i Łukasza Rosiewicza z Kostrzyna oraz Oliwię Mękarską z Bogdańca. Wyróżnienia otrzymali: Malwina Głuszko i Zuzanna Pawełczuk z Kostrzyna oraz Dominika Miszewska z Bogdańca. Nominowani będą reprezentować powiat gorzowski w przeglądzie wojewódzkim.
Nieco wcześniej odbył się Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „O UŚMIECH KRASNALA”. Tym razem oprócz dzieci w wieku przedszkolnym na scenie Miejskiego Domu Kultury swe umiejętności wokalne pokazali także byli absolwenci przedszkola – Anna Ambroziak, Ola Rubaszewska, Agnieszka Żejmo, Bartosz Lemańczyk, Laura Drobik, Daria Makara i Dawid Kobos. Okazją ku temu było 20-lecie Przeglądu Piosenki. Wśród uczestników były dzieci z przedszkola „Bajka” w Witnicy, dzieci z „zerówek” przy Szkole Podstawowej w Witnicy a także dzieci z Przedszkola Gminnego „NA ŚRODKU ŚWIATA” w Nowinach Wielkich oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach. W imprezie wzięło udział 28 uczestników. Goście, którzy licznie przybyli na tę wokalną uroczystość mogli także odwiedzić kiermasz ozdób wielkanocnych oraz słodką kawiarenkę, zorganizowane przez Radę Rodziców.
(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg?

W okresie zimowym za odśnieżanie dróg i chodników odpowiadają ich zarządcy. Podpowiadamy mieszkańcom, kto odpowiada za utrzymanie poszczególnych dróg w Gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.

 

 

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

W Białczu można już się podłączyć do sieci gazowej

Mieszkańcy Białcza mogą się już podłączać do sieci gazowej. Spółka gazownicza zachęca promocją, w której za podłączenie można otrzymać nagrodę - 300 lub 500 złotych.